Iniekcja ciśnieniowa to proces uszczelnienia i wzmocnienia konstrukcji, który polega na wprowadzeniu pod ciśnieniem przez pakery odpowiedniego środka iniekcyjnego. Metoda ta jest alternatywą w odtwarzaniu hydroizolacji np. dla odkopywania fundamentów, gdy nie są możliwe prace z zewnątrz. Głównym zastosowaniem tej techniki jest:

  • uszczelnienie wilgotnych murów;
  • uszczelnienie przecieków, rys, pęknięć, jak również przerw roboczych, ukrytych porów, mikropęknięć, ubytków, szczelin;
  • kotwienie ścian;
  • uszczelnienie dylatacji;
  • odtworzenie izolacji pionowej i poziomej na styku ściany i płyty fundamentowej;
  • odtworzeniu ciągłości izolacji budynku;
  • przeciwdziałanie kapilarnemu podciąganiu wilgoci;
  • wypełnienia wszelkiego rodzaju pęknięciach w ścianach, fundamentach;
  • iniekcja strukturalna;
  • iniekcja kurtynowa;

Podstawą przeprowadzenia przez nas prac iniekcyjnych jest sprawdzenie i uzasadnienie jej konieczności, tak, by wybrać najlepsze rozwiązanie, odpowiedni dobór materiałów oraz ocenić zakres przeprowadzanych prac dla każdego zlecenia indywidualnie. Nasz zespół dokona bezpłatnie oględzin wskazanego obiektu i odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości.

Do iniekcji wykorzystujemy różnego rodzaju żywice epoksydowe, żywice poliuretanowe, żele akrylowe, emulsje silikatowe, zaczyny cementowe, krzemiany i inne.

Proces iniekcji ciśnieniowej polega na nawierceniu otworów pod odpowiednim kontem względem powierzchni opracowywanej, wzdłuż przebiegu rysy. Nawierceń należy dokonać w równych odległościach ilości 8-10 sztuk na metr bieżący. Odległość ta jest uwarunkowana od rodzaju konstrukcji, w której wykonujemy iniekcję. Wszystkie otwory powinny przecinać rysę tak, by materiał iniektowany odpowiednio wypełnił całą przestrzeń rysy i miejsc przecieków. W zależności o od rodzaju podłoża, w jakim dokonaliśmy nawierceń i wybranego materiału iniekcyjnego, oczyszczamy otwory ze zwierciny i umieszczamy w nich odpowiednie końcówki do iniekcji. Następnie przystępujemy do iniekcji ciśnieniowej, kontrolując odpowietrzanie kolejnych pakerów, a co za tym idzie wypełnianie rysy, poprzez wkręcanie kalemitek do następnych końcówek.

Do prawidłowego wykonania iniekcji należy używać dedykowanego i profesjonalnego sprzętu jak pompy ciśnieniowe i końcówki iniekcyjne nazywane pakerami. Dlatego do prac przez nas prowadzonych, wykorzystujemy tylko sprawdzone materiały od najlepszych dostawców. W naszym wieloletnim doświadczeniu stale korzystamy z doradztwa technicznego producentów materiałów do iniekcji oraz dostawców sprzętu i przedstawicieli czuwających nad jakością dostarczanych nam produktów. Naszą firmę wyróżnia fachowość i wyszkolony zespół pracowników, z ogromnym dorobkiem wiedzy i doświadczenia w technikach hydroizolacji. Wszelkie prace wykonujemy z zachowaniem szczególnych środków ostrożności i spełnieniu warunków BHP. Świadczą o tym liczne certyfikaty i referencje zadowolonych ze współpracy z nami Instytucji, Firm, Wspólnot Mieszkaniowych i klientów indywidualnych.

Zachęcamy do kontaktu i współpracy.

Wykonujemy skutecznie uszczelnienie styku Warszawa

Tak. Uszczelnianie styku jest usługą, którą często wykonujemy dla naszych klientów na terenie Warszawy. Uszczelnienie styku to naprawa nieszczelności między dwoma elementami konstrukcyjnymi. Wykonujemy je przy wykorzystaniu technologii iniekcji ciśnieniowej.
Przed uszczelnieniem styku roboczego zaleca się aby zabezpieczyć miejsce wykonywania naprawy. Następnie istotnym jest ustalenie grubości ścian oraz wielkości styku. Koniecznym jest rozplanowanie i wywiercenie otworów oraz wykonanie bruzdowania między ścianą i płytą. Wszystko należy na koniec dokładnie oczyścić przy pomocy wody lub sprężonego powietrza.
W Warszawie wykorzystujemy wiertarkę wyposażoną w specjalne wiertła umożlwiającą podkuwanie, pompę ciśnieniową do żywicy a także kompresor służący do oszczyszania otworów oraz standardowe pakery iniekcyjne. Taki zestaw jest wystarczający do przeprowadzenia iniekcji ciśnieniowej styku.