Iniekcja ciśnieniowa to proces uszczelnienia i wzmocnienia konstrukcji, który polega na wprowadzeniu pod ciśnieniem przez pakery odpowiedniego środka iniekcyjnego. Metoda ta jest alternatywą w odtwarzaniu hydroizolacji np. dla odkopywania fundamentów, gdy nie są możliwe prace z zewnątrz. Głównym zastosowaniem tej techniki jest:
- uszczelnienie wilgotnych murów;
- uszczelnienie przecieków, rys, pęknięć, jak również przerw roboczych, ukrytych porów, mikropęknięć, ubytków, szczelin;
- kotwienie ścian;
- uszczelnienie dylatacji;
- odtworzenie izolacji pionowej i poziomej na styku ściany i płyty fundamentowej;
- odtworzeniu ciągłości izolacji budynku;
- przeciwdziałanie kapilarnemu podciąganiu wilgoci;
- wypełnienia wszelkiego rodzaju pęknięciach w ścianach, fundamentach;
- iniekcja strukturalna;
- iniekcja kurtynowa;
Podstawą przeprowadzenia przez nas prac iniekcyjnych jest sprawdzenie i uzasadnienie jej konieczności, tak, by wybrać najlepsze rozwiązanie, odpowiedni dobór materiałów oraz ocenić zakres przeprowadzanych prac dla każdego zlecenia indywidualnie. Nasz zespół dokona bezpłatnie oględzin wskazanego obiektu i odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości.
Do iniekcji wykorzystujemy różnego rodzaju żywice epoksydowe, żywice poliuretanowe, żele akrylowe, emulsje silikatowe, zaczyny cementowe, krzemiany i inne.
Proces iniekcji ciśnieniowej polega na nawierceniu otworów pod odpowiednim kontem względem powierzchni opracowywanej, wzdłuż przebiegu rysy. Nawierceń należy dokonać w równych odległościach ilości 8-10 sztuk na metr bieżący. Odległość ta jest uwarunkowana od rodzaju konstrukcji, w której wykonujemy iniekcję. Wszystkie otwory powinny przecinać rysę tak, by materiał iniektowany odpowiednio wypełnił całą przestrzeń rysy i miejsc przecieków. W zależności o od rodzaju podłoża, w jakim dokonaliśmy nawierceń i wybranego materiału iniekcyjnego, oczyszczamy otwory ze zwierciny i umieszczamy w nich odpowiednie końcówki do iniekcji. Następnie przystępujemy do iniekcji ciśnieniowej, kontrolując odpowietrzanie kolejnych pakerów, a co za tym idzie wypełnianie rysy, poprzez wkręcanie kalemitek do następnych końcówek.
Do prawidłowego wykonania iniekcji należy używać dedykowanego i profesjonalnego sprzętu jak pompy ciśnieniowe i końcówki iniekcyjne nazywane pakerami. Dlatego do prac przez nas prowadzonych, wykorzystujemy tylko sprawdzone materiały od najlepszych dostawców. W naszym wieloletnim doświadczeniu stale korzystamy z doradztwa technicznego producentów materiałów do iniekcji oraz dostawców sprzętu i przedstawicieli czuwających nad jakością dostarczanych nam produktów. Naszą firmę wyróżnia fachowość i wyszkolony zespół pracowników, z ogromnym dorobkiem wiedzy i doświadczenia w technikach hydroizolacji. Wszelkie prace wykonujemy z zachowaniem szczególnych środków ostrożności i spełnieniu warunków BHP. Świadczą o tym liczne certyfikaty i referencje zadowolonych ze współpracy z nami Instytucji, Firm, Wspólnot Mieszkaniowych i klientów indywidualnych.
Zachęcamy do kontaktu i współpracy.